Dátum publikovania:
Ako sa zbaviť cucfleku

cucflek

Ako sa zbaviť cucfleku

Každý je raz mladý a azda niet človeka, ktorý by aspoň raz v živote neriešil „vážny“ problém s cucflekom – respektíve modrinou, ktorá vznikla počas návalu vášne. Okamžitým riešením môže byť korektor, rolák, šál či šatka, no ako sa kozmetickej chybičky čo najskôr a najefektívnejšie zbaviť? Prinášame vám pár osvedčených rád a postupov.

Cucflek vlastne nie je nič iné ako modrina, ktorá vzniká v dôsledku poškodenia krvných ciest pod kožou bozkávaním. Hojenie modriny je dlhodobejší proces, ktorý však vieme aspoň trochu urýchliť, ak vieme, ako na to.

https://www.youtube.com/watch?v=i7y55p1pDN8

Čo najviac pomáha na cucfleky?

Studený obklad

Aplikácia studeného obkladu na postihnutú oblasť môže pomôcť zmierniť jemný opuch a prípadnú bolesť. Môžete použiť ľad zabalený v uteráku alebo vreckovke a aplikovať ho na modrinu niekoľkokrát denne. Nečakajte zázraky, ale svoj význam to určite má.

Teplo

Po niekoľkých dňoch môžete použiť teplý obklad alebo teplý kompresný obal, aby ste podporili cirkuláciu krvi a pomohli telu odstrániť rozpadajúce sa krvné bunky.

Špeciálny krém na modriny

Existujú konkrétne krémy a gély na modriny, ktoré môžete aplikovať na postihnutú oblasť, aby ste urýchlili proces hojenia. Tieto výrobky často obsahujú zložky, ktoré pomáhajú rozkladať krv pod kožou.

Relax

Dôležité je dopriať telu dostatok času na hojenie. Rozhodne sa v najbližšej dobe nenechajte bozkávať na postihnuté miesto.

Polohovanie

Ak je modrina na krku, môže byť užitočné držať hlavu v zvýšenej polohe počas spánku, aby sa minimalizovala záťaž na postihnutú oblasť.

Potraviny bohaté na vitamín K

Vitamín K je známy svojou úlohou pri hojení modrín. Konzumácia potravín bohatých na vitamín K, ako sú brokolica, špenát a kapusta, môže pomôcť pri hojení cucfleku.

cucflek

Foto: shutterstock.com

Ako cucflek zamaskovať mejkapom?

Pripravte pokožku. Pred aplikáciou mejkapu si očistite krk a zvlhčite ho hydratačným krémom alebo primerom. Týmto krokom pripravíte pokožku a zabezpečíte, aby mejkap lepšie držal.

Použite korektor v správnej farbe, ktorá zodpovedá odtieňu vašej pleti. Ak je cucflek stále čerstvý a tmavý, môžete zvoliť korektor s oranžovým alebo ťažkým pigmentom, ktorý bude neutralizovať modrý alebo fialový odtieň cucfleku. Ak je už svetlejší, môžete použiť korektor s rovnakým odtieňom ako vaša pleť. Naneste korektor priamo na cucflek.

Ak použijete tekutý korektor, môžete naňho opatrne fúkať, aby ste zabezpečili ešte lepšie spojenie s pokožkou. Na zabezpečenie dlhodobejšej fixácie môžete použiť transparentný prášok alebo fixačný sprej.

Skontrolujte výsledok v zrkadle a prípadne upravte mejkap podľa potreby.

Pokúste sa dosiahnuť prirodzený vzhľad a vyvarujte sa prílišného vrstvenia mejkapu, ktoré by mohlo pôsobiť neprirodzene.

|

 

Andrea Bercik

Andrea Bercik

redaktor

0907399395

andrea@lemur.sk

Andrea Bercik pôsobila 12 rokov ako redaktorka v regionálnom denníku Korzár, aktuálne pracuje na pozícii Senior Copywriter v komunikačnej a marketingovej agentúre LEMUR, je šéfredaktorkou magazínu East Mag a zároveň CEO vo Vydavateľstve Maxim. Je autorkou troch kníh a zbožňuje prácu s textom v akejkoľvek podobe.