Dátum publikovania:
Ako sa píše paragraf

Foto: pixabay.com

Ako sa píše paragraf

Nemusíte byť vôbec právnik, ani sa pohybovať v podobnej sfére, aby vás občas prekvapila potreba napísať znak paragrafu §. Pokiaľ to však nerobíte bežne, môže vás to zaskočiť. Stačí pritom poznať klávesovú skratku alebo si pomôcť inak.

Znak paragrafu sa nachádza ja priamo na klávesnici, a to na klávese spolu so znakmi horné úvodzovky, výkričník a apostrof – druhý kláves vpravo od písmenka L. Keďže však bežne paragraf v texte nepíšete, zrejme tento kláves prehliadate.

Tu je spôsob, ako paragraf § napísať pomocou klávesových skratiek:

Stlačte kláves Alt a kombináciu čísel 0167 alebo stlačte Alt a klávesy 21.

paragraf

Foto: pixabay.com

Pokiaľ ste skôr užívateľ symbolov a čísla si nie a nie zapamätať, vyhľadajte si Mapu znakov alebo Symboly a tam pohľadajte paragraf. Alebo si znak § jednoducho nájdete v texte kdekoľvek na internete a skopírujte si ho tam, kde potrebujete.

 

 

Andrea Bercik

Andrea Bercik

redaktor

0907399395

andrea@lemur.sk

Andrea Bercik pôsobila 12 rokov ako redaktorka v regionálnom denníku Korzár, aktuálne pracuje na pozícii Senior Copywriter v komunikačnej a marketingovej agentúre LEMUR, je šéfredaktorkou magazínu East Mag a zároveň CEO vo Vydavateľstve Maxim. Je autorkou troch kníh a zbožňuje prácu s textom v akejkoľvek podobe.