Dátum publikovania:
Ako zbaliť ženu

Foto: shutterstock.com

Ako zbaliť ženu

Pozval si ju na rande, no obávaš sa, že nedokážeš zapôsobiť? Pokiaľ súhlasila, určite sa jej aspoň trochu páčiš, takže hlavu hore. Ak neurobíš zásadnú chybu, možno ju uvidíš aj nabudúce.

Zbaliť ženu môže byť náročné, no existuje niekoľko univerzálnych tipov, ktoré môžu pomôcť. Tu sú niektoré základné rady:

1. Buď sebavedomý, ale nie arogantný

Sebavedomie je príťažlivé, no arogancia môže ženu odradiť. Dôležité je nájsť rovnováhu medzi tým, aby si pôsobil isto vo svojich schopnostiach, ale zároveň bol úctivý a skromný.

2. Buď úprimný a autentický

Ženy často ocenia, keď muž nepredstiera, že je niekto iný. Buď sám sebou, ukáž svoje skutočné ja a buď úprimný v tom, čo hovoríš a robíš.

Dobrý rozhovor je základom každého vzťahu. Buď dobrým poslucháčom, zaujímaj sa o to, čo dáma hovorí, a venuj jej pozornosť. Aktívne počúvanie a zdieľanie vlastných skúseností môže vytvoriť hlbší vzťah.

3. Ukáž zmysel pre humor

Zmysel pre humor je často veľmi atraktívny. Pokiaľ dokážeš ženu rozosmiať a vytvoriť príjemnú atmosféru, je to veľké plus.

4. Staraj sa o svoj vzhľad

Prvý dojem je dôležitý, preto sa snaž byť upravený a čistý. To neznamená, že na seba musíš nahodiť všetko značkové oblečenie, ktoré doma máš, ale dbaj na základnú starostlivosť o seba.

5. Buď pozorný a galantný

Malé gestá, ako napríklad otvorenie dverí, prinesenie kvetov alebo ponúknutie kabáta, môžu mať veľký vplyv. Ukáž, že si pozorný a záleží ti na jej pohodlí.

|

6. Buď trpezlivý a rešpektuj jej tempo

Každá žena je iná a má svoje vlastné tempo. Neponáhľaj sa a rešpektuj jej hranice. Trpezlivosť a rešpekt môžu byť kľúčové pre budovanie dôvery.

7. Ukáž, že si spoľahlivý a zodpovedný

Dôveryhodnosť a zodpovednosť sú dôležité vlastnosti. Ukáž, že sa na teba dá spoľahnúť, a že si zodpovedný v osobných aj profesionálnych veciach.

8. Buď empatický a starostlivý

Empatia a starostlivosť ukazujú, že ti na nej záleží. Snaž sa pochopiť jej pocity a potreby a buď ochotný pomôcť, keď to potrebuje.

Pamätaj, že každý človek je jedinečný a neexistuje univerzálny návod, ktorý zaručí úspech. Najdôležitejšie je byť úprimný, rešpektovať ženu a budovať vzťah na základe vzájomnej dôvery a porozumenia.

prvé rande

Foto: shutterstock.com

Čo ťa môže vyoutovať?

Na rande je dôležité správať sa prirodzene a s úctou, ale niektoré veci môžu rande pokaziť. Tu je zoznam vecí, ktorým by si sa mal na rande vyhnúť:

1. Neskorý príchod

Dochvíľnosť je dôležitá, pretože príchod načas ukazuje rešpekt voči druhému človeku a jeho času.

2. Nepozornosť

Skúšaj sa sústrediť na osobu, s ktorou si na rande. Vyhýbaj sa neustálemu kontrolovaniu telefónu alebo rozptyľovaniu sa inými vecami.

3. Rozprávanie iba o sebe

Vzájomná komunikácia je základom dobrého rande. Daj priestor aj druhej osobe, aby mohla hovoriť o sebe, a prejav záujem o jej názory a skúsenosti.

4. Dotýkanie sa nevhodne alebo bez súhlasu

Rešpektuj osobný priestor druhej osoby. Fyzický kontakt by mal byť prirodzený a obojstranne komfortný.

5. Prílišná negativita alebo kritickosť

Snaž sa udržiavať pozitívnu atmosféru. Nezameriavaj sa na sťažovanie alebo kritizovanie, ale radšej na príjemné témy.

6. Preháňanie s alkoholom

Ak sa rozhodneš piť alkohol, rob to s mierou. Preháňanie môže viesť k nevhodnému správaniu a zničeniu atmosféry rande.

Na prvom rande sa vyhýbaj témam, ako sú politika, náboženstvo alebo peniaze, pokiaľ to nie je spoločný záujem alebo sa téma nevyskytne prirodzene.

7. Nezdvorilosť k obsluhe alebo ostatným ľuďom

Spôsob, akým sa správaš k iným ľuďom, veľa napovie o tvojej osobnosti. Buď zdvorilý a rešpektujúci voči všetkým.

8. Nereálne očakávania

Nechoď na rande s očakávaním, že to bude dokonalé alebo že musí okamžite vzniknúť romantický vzťah. Daj veciam čas a nechaj všetko prirodzene plynúť.

9. Klamstvo alebo preháňanie

Úprimnosť je dôležitá. Nezveličuj svoje úspechy ani neklam o svojom živote. Pravda vždy vyjde najavo a úprimnosť je základom každého vzťahu.

10. Prílišná dotieravosť alebo osobnosť

Rešpektuj hranice druhej osoby. Nežiadaj o príliš osobné informácie a nesnaž sa prenikať do jej súkromia hneď na začiatku.

Pamätaj, že cieľom rande je spoznať sa navzájom a vytvoriť príjemnú atmosféru. Byť sám sebou, byť úctivý a pozorný sú kľúčové aspekty úspešného rande.

rande

Foto: shutterstock.com

 

Tipy na darčeky pre dámu

Ženy tiež ocenia rôzne druhy darčekov a pozorností v závislosti od ich osobných záujmov a vkusu. Tu sú niektoré univerzálne nápady, ktoré môžu potešiť a zapôsobiť. Na prvé rande odporúčame kyticu kvetov, na ďalšie už osobnejšiu drobnú pozornosť.

1. Kvety

Kytica čerstvých kvetov je klasický a vždy obľúbený darček. Môžeš vybrať jej obľúbené kvety alebo krásnu zmiešanú kyticu.

2. Šperky

Jemné a elegantné šperky, ako náušnice, náhrdelníky alebo náramky, sú často veľmi oceňované.

3. Čokoláda a sladkosti

Kvalitná čokoláda alebo iné obľúbené sladkosti môžu byť skvelým darčekom.

4. Parfumy

Ak poznáš jej obľúbený parfum, nový flakón môže byť skvelou voľbou. Ak nie, môžeš skúsiť niečo nové, ale jemné a príjemné.

5. Knihy

Kniha od jej obľúbeného autora alebo kniha na tému, ktorá ju zaujíma, môže byť výborným darčekom.

6. Zážitky

Lístky do divadla, na koncert, do kina alebo na iné kultúrne podujatie môžu poskytnúť nezabudnuteľné zážitky.

7. Wellness a relaxácia

Poukážky na masáže, wellness pobyty alebo kozmetické procedúry sú skvelým spôsobom, ako jej dopriať relax.

8. Handmade darčeky

Ručne vyrobené darčeky majú osobný a unikátny dotyk. Môže to byť napríklad ručne vyrobený šperk, keramika alebo umelecké dielo.

9. Móda a doplnky

Pekné oblečenie, šatky, kabelky alebo iné módne doplnky môžu byť skvelým darčekom, ak poznáš jej vkus a veľkosť.

10. Osobné darčeky

Fotoknihy, personalizované predmety (napr. gravírované šperky alebo fotokalendáre) môžu byť veľmi dojemné a osobné darčeky.

11. Romantické gestá

Romantická večera pri sviečkach, víkendový pobyt na zaujímavom mieste alebo piknik v prírode môžu byť veľmi príjemnými a osobnými gestami.

12. Hobby a záujmy

Zohľadni jej hobby. Napríklad, ak rada maľuje, môžeš jej kúpiť nové farby alebo plátno.
Najdôležitejšie je, aby darček bol osobný a ukázal, že si premýšľal o tom, čo by ju potešilo. Skutočná hodnota darčeka spočíva v tom, že preukazuje tvoju starostlivosť a pozornosť.

|
Andrea Bercik

Andrea Bercik

redaktor

0907399395

andrea@lemur.sk

Andrea Bercik pôsobila 12 rokov ako redaktorka v regionálnom denníku Korzár, aktuálne pracuje na pozícii Senior Copywriter v komunikačnej a marketingovej agentúre LEMUR, je šéfredaktorkou magazínu East Mag a zároveň CEO vo Vydavateľstve Maxim. Je autorkou troch kníh a zbožňuje prácu s textom v akejkoľvek podobe.