Dátum publikovania:
Ako sa píše veľké „Ô“

Foto: archív

Ako sa píše veľké "Ô"

Na väčšine klávesníc je možné napísať veľké „Ô“ pomocou kombinácie klávesov alebo pomocou možností prístupových programov. 

Použitie kombinácie klávesov:

Na systémoch Windows môžete napísať veľké „Ô“ podržaním klávesy „Alt“ a zadaním kódu 0212 na numerickej klávesnici (musíte mať aktívnu funkciu NumLock).

Na systémoch Mac môžete napísať veľké „Ô“ podržaním klávesu „Option/Alt“ a zadaním klávesovej kombinácie „Shift+O“.

Použitie znakového panela:

Na systémoch Windows môžete otvoriť Znakový panel tlačidlom „Win + ;“ alebo pomocou príkazu „charmap“ v hľadacom poli Spustiť. Potom môžete nájsť a vybrať veľké „Ô“ a vložiť ho do textu.
Na systémoch Mac môžete otvoriť Znakový panel kliknutím na ikonu „Emoji a symboly“ v paneli s nástrojmi alebo stlačením kombinácie klávesov „Control + Command + Medzerník“. Potom môžete nájsť a vložiť veľké „Ô“ do textu.

Použitie prístupových programov:

Prístupové programy ako napríklad Microsoft Word alebo iné textové editory majú obvykle možnosť vložiť špeciálne znaky. V týchto programoch môžete nájsť a vložiť veľké „Ô“ pomocou možností vloženia symbolov alebo špeciálnych znakov.

Ďalšie klávesové skratky nájdete napríklad tu.

|
Andrea Bercik

Andrea Bercik

redaktor

0907399395

andrea@lemur.sk

Andrea Bercik pôsobila 12 rokov ako redaktorka v regionálnom denníku Korzár, aktuálne pracuje na pozícii Senior Copywriter v komunikačnej a marketingovej agentúre LEMUR, je šéfredaktorkou magazínu East Mag a zároveň CEO vo Vydavateľstve Maxim. Je autorkou troch kníh a zbožňuje prácu s textom v akejkoľvek podobe.