Dátum publikovania:
Ako sa píše veľké Ä

Foto: archív

Ako sa píše veľké široké Ä

Na klávesnici počítača neexistuje priamo tlačidlo pre veľké široké „Ä“. Avšak to vôbec nevadí, pretože existujú rôzne spôsoby, ako to zvládnuť. 

Použitie kombinácie klávesov:

Na systémoch Windows môžete napísať veľké „ä“ podržaním klávesu „Alt“ a zadaním kódu 142 na numerickej klávesnici (musíte mať aktívnu funkciu NumLock).
Na systémoch Mac môžete napísať veľké „Ä“ podržaním klávesu „Option/Alt“ a zadaním klávesovej kombinácie „U“ a potom stlačením „A“.

Použitie znakového panela:

Na systémoch Windows môžete otvoriť Znakový panel tlačidlom „Win + ;“ alebo pomocou príkazu „charmap“ v hľadacom poli Spustiť. Potom môžete nájsť a vybrať veľké „Ä“ a vložiť ho do textu.
Na systémoch Mac môžete otvoriť Znakový panel kliknutím na ikonu „Emoji a symboly“ v paneli s nástrojmi alebo stlačením kombinácie klávesov „Control + Command + Medzerník“. Potom môžete nájsť a vložiť veľké „Ä“ do textu.

Použitie prístupových programov:

V textových editoroch, ako je napríklad Microsoft Word, môžete tiež nájsť možnosti vloženia špeciálnych znakov alebo symbolov. Tu môžete nájsť a vložiť veľké „Ä“ pomocou možností vloženia symbolov alebo špeciálnych znakov.

Andrea Bercik

Andrea Bercik

redaktor

0907399395

andrea@lemur.sk

Andrea Bercik pôsobila 12 rokov ako redaktorka v regionálnom denníku Korzár, aktuálne pracuje na pozícii Senior Copywriter v komunikačnej a marketingovej agentúre LEMUR, je šéfredaktorkou magazínu East Mag a zároveň CEO vo Vydavateľstve Maxim. Je autorkou troch kníh a zbožňuje prácu s textom v akejkoľvek podobe.