Dátum publikovania:
Ako si kúpiť lístok na lanovku na Lomnický štít

Foto: shutterstock.com

Ako si kúpiť lístok na lanovku na Lomnický štít

Rozhodli ste sa pozrieť sa na svet zhora a užiť si jedinečné výhľady? Lomnický štít je na to ako stvorený. Pozor si musíte dať akurát tak na počasie, pretože zaplatiť pomerne vysokú sumu za lanovku, vyviezť sa hore a vidieť len hmlu nie je bohviečo. Spísali sme pre vás viacero možností, ako si kúpiť lístky.

Lomnický štít je druhým najvyšším štítom Vysokých Tatier, takže je aj suma za lanovku pomerne vysoká. Určite to však stojí za to zažiť. Vyveziete sa naň pomocou viacerých lanoviek – prvá vás vyvezie zo stanice v Tatranskej Lomnici do medzistanice Štart. Druhou sa už vyveziete na Skalnaté pleso a následne prestúpite na visutú lanovku na Lomnický štít. To už vám jazda potrvá necelých 10 minút a prevýšenie je 855 metrov.

Lomnický štít

Foto: shutterstock.com

Ale späť k lístkom. Kúpiť si ich môžete, samozrejme, priamo v pokladnici na mieste. Avšak záujem môže byť taký veľký, že sa ľahko stane, že už nebudú žiadne k dispozícii. Alebo si budete musieť vystáť naozaj dlhý rad. Aby ste neodchádzali sklamaní, odporúčame vám preto kúpiť si lístky na presný deň a čas online. Nielenže to bude pohodlnejšie, ale i trošilinku lacnejšie.

Pre porovnanie – v pokladnici na mieste zaplatíte za lístok pre dospelú osobu 80 eur, pri online nákupe to bude „len“ 78 eur (rok 2024).

Pokiaľ ste ochotní vyšľapať si po vlastných na Skalnaté pleso a odviezť sa až odtiaľ, vyjde vás to na 51 eur.

Postup pri online nákup je naozaj jednoduchý. Kliknite na https://www.gopass.travel/, z horských stredísk si vyberte Vysoké Tatry a v Službách si zvoľte kategóriu Výlety lanovkou. Následne si vyklikajte svoj produkt, teda v tomto prípade Jednodňový výlet, Lomnický štít obojsmerný lístok, následne požadovaný dátum a čas, ako aj počet osôb – tiež či ide o dospelých alebo aj deti.

Potom už ostáva len zaplatiť a veriť, že bude dobré počasie. Nezabudnite si vytlačiť potvrdenie o úhrade. Prajeme príjemný výlet.

Lomnický štít

Foto: shutterstock.com

Andrea Bercik

Andrea Bercik

redaktor

0907399395

andrea@lemur.sk

Andrea Bercik pôsobila 12 rokov ako redaktorka v regionálnom denníku Korzár, aktuálne pracuje na pozícii Senior Copywriter v komunikačnej a marketingovej agentúre LEMUR, je šéfredaktorkou magazínu East Mag a zároveň CEO vo Vydavateľstve Maxim. Je autorkou troch kníh a zbožňuje prácu s textom v akejkoľvek podobe.